Приєднуємося до Міжнародної природоохоронної акції «ГОДИНА ЗЕМЛІ 2021р.»
Члени студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» (координатор: д-р філос. наук, професор Молодиченко В.В., керівник: канд. пед. наук, доцент Мелаш В.Д.; куратор: канд. пед. наук, ас. Варениченко А.Б.) долучились до організації та проведення Міжнародної акції «Година Землі 2021 р.» (Всесвітній фонд дикої природи WWF, Швейцарія), на базі Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти кафедри початкової освіти, яка здійснювалась у декілька етапів:
24 березня 2021 р. було проведено круглий стіл, на тему «Віддай свій голос природі!». Зі вступним словом виступили проф. Молодиченко В.В. та доц. Мелаш В.Д., які наголосили на важливості відкритості екологічної інформації, що полягає у взаємодії між усіма соціальними інститутами і соціальними організаціями для обміну інформацією про навколишню екологічну ситуацію. Відкритість та взаємодопомога у цьому питанні стане рушійною силою в становленні сталого розвитку суспільства та допоможе знизити негативний вплив на навколишнє природне середовище та уникнути глобальних екологічних катастроф та усунути їх наслідки. Лише екологічно-обізнане суспільство має можливість зберегти навколишній світ для майбутніх нащадків.
Ас. Варениченко визначила головну мету проведення акції ‒ доєднатися до глобального руху і внести свій вклад у збереження ресурсів і біорізноманіття через символічне вимкнення світла безпосередньо у день акції та організувати природоохоронну активність, щоб привернути увагу громадськості до екологічних проблем і надмірного споживання природних ресурсів.
Учасниками круглого столу стали також:
– Анастасія Чулкова, zero waste експертка, авторка проєкту ECOsvidomiUA, який реалізується у партнерстві з молодіжним центром People.ua (Управління молоді та спорту Мелітопольської міської ради Запорізької області). Доповідь на тему: «Свідоме споживання ‒ вибір екосупергероїв».
– Тетяна Куришко, заступник начальника відділу рекреації та еколого-освітньої роботи (Приазовський національний природний парк). Доповідь на тему: «Година Землі 2021 р. Приазовський національний природний парк та зникаючі види».
– здобувачі вищої освіти I-IV курсів спеціальності 013 Початкова освіта денної та заочної форм навчання.
У ході круглого столу був проведений маркер громадської думки «Умови сталого розвитку суспільства», під час якого здобувачі вищої освіти надавали пропозиції стосовно того, яким чином можна допомогти планеті Земля (приклади відповідей учасників акції: використання енергозберігаючих ламп, збереження тваринного світу, озеленення міста, сортування сміття, використання еко-сумок).
27 березня 2021 р. здобувачі вищої освіти взяли участь у проведенні акції «Година Землі 2021 р.», яка фізично відзначалась по домівках. У цей день учасники Міжнародної акції реалізовували екологічно-доцільну діяльністю, а саме:
– обрізка кущів, дерев;
– підгодовування птахів (шпаки, синиці, голуби і т.д.),
– встановлення шпаківень,
– догляд за домашніми улюбленцями,
– компостування та сортування сміття;
– посадка і посів однорічних квітів, овочів, сланких і в’юнких рослин;
– висадження невеликих декоративних чагарників і дерев;
– внесення в ґрунт мінеральних добрив;
– висадження зелені на підвіконні (цибуля, кріп, петрушка, базилік, листові різновиди салатів).
– перегляд добірки онлайн-камер для віртуальної подорожі лісами (Всесвітній фонд природи WWF https://wwf.ua/materials/education_materials/education_materials/?361310/online-forest-travel$).
‑ долучення до онлайн вебінарів «Лісовий курс» (Всесвітній фонд природи WWF https://wwf.ua/materials/education_materials/education_materials/?360395/Forest-course-1).
Слід наголосити, на тому, що здобувачі вищої освіти заочного відділення (ІІІ курс, 181 група) долучили до підтримки Міжнародної акції учнів початкових класів, які проводили весняні роботи на городах та квітниках, розвішували шпаківні; переглядали фільми про природу.
29 березня 2021 р. здобувачі вищої освіти мали змогу поділитися враженнями про участь у акції в соціальних мережах (фото-звіт «Як я провів Годину Землі 2021 р.!»).
Facebook: «Година Землі 2021 р.» www.facebook.com/groups/earthhour2021Instagram: earth_hour.2021_mdpu
Отже, цього року Міжнародна акція «Година Землі 2021 р.» – це більше, ніж година, адже кожен повинен діяти щодня, роблячи невеликі кроки назустріч майбутньому без зміни клімату, у якому всі забезпечені природними ресурсами, у якому людина живе в гармонії з природою! Треба замислитися над власними діями та формувати екологічну свідомість, з метою поступового зменшення кількості відходів для підвищення сталості, економічної стійкості та соціальної згуртованості.
Година Землі ‒ це найбільша світова ініціатива на підтримку збереження Планети та раціонального використання її ресурсів. Природоохоронний рух стимулює нас до свідомого споживання. Година Землі – символічне вимкнення на одну годину зайвого освітлення та електроприладів, час для відчуття себе дітьми цієї неймовірної Планети. Але, головне, – це імпульс для розвитку, освіти та осмислення звичок – власних, родини, компанії та цілої країни заради життя в гармонії з природою.
Інформацію підготувала: куратор студентської лабораторії ас. Варениченко А.Б.