Дайджест подій
5-6 грудня 2024 року відбулася XII Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя», яка проводилась кафедрою освітології та педагогіки мистецтва Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Учасники конференції були представниками 6 закладів професійної освіти, 16 закладів вищої освіти України та 7 іноземних закладів вищої освіти. Загальна кількість зареєстрованих учасників сягнула 220 (викладачі ЗВО, мистецьких закладів освіти, учителі ЗЗСО, здобувачі вищої освіти, аспіранти, докторанти).
На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернулися Наталя Фалько, кандидат психологічних наук, доцент, ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Лариса Полякова, кандидат історичних наук, доцент, проректор з наукової, інноваційної роботи та міжнародного співробітництва Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Наталія Гузь, кандидат психологічних наук, доцент, декан факультету соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Теодора Псікою, професор музикознавства, директор Collegium Musicæ в Університеті Сорбонна, Франція; Наталія Гордієнко, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності, доктор соціологічних наук, професор, Комунальний заклад вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради; Марина Білецька, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітології та педагогіки мистецтва факультету соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, яка представила вітальні звернення колег зарубіжних ЗВО.
Із пленарними доповідями виступили Наталя Фалько, ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького «Соціально-психологічні основи гармонізації життєвого простору молоді в умовах соціогенних викликів»; Олена Луценко, практичний психолог-методист вищої кваліфікаційної категорії, педагог, арт-терапевт, методист Київського міського Будинку учителя, практичний психолог спеціалізованої школи № 114 з поглибленим вивченням англійської мови, член правління ВГО «Арт-терапевтична асоціація», керівник відокремленого підрозділу ВГО «Арт-терапевтична асоціація» у м. Києві «Застосування елементів арттерапії в роботі з дітьми в умовах війни на території України»; Лариса Полякова, проректор з наукової, інноваційної роботи та міжнародного співробітництва Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького «Педагогіка мистецтва: ключ до гармонійного розвитку особистості»; Наталя Сегеда, Заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри освітології та педагогіки мистецтва факультету соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького «Мистецтво для індивідуальності чи системної людини? Які аксіомаркери мистецтва в епоху ШІ?»; Світлана Терещенко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітології та педагогіки мистецтва Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького «Мистецький аспект ключових компетентностей сучасних школярів-підлітків».
Учасники конференції розглядали актуальні питання мистецько-педагогічної освіти, сучасних підходів до методичної та практичної підготовки майбутніх учителів, впровадження терапії мистецтва в освітній процес тощо.
Другий день роботи Міжнародної науково-практичної конференції розпочався з виступів здобувачів різних рівнів вищої освіти, які були представлені на молодіжних та аспірантських студіях. Наукові активності здобувачів освітньо-наукового ступеня доктор PhD також були представлені на заході English Speaking Club. Artificial intelligence. The phenomenon of “Personal effectiveness” («Штучний інтелект. Феномен «Особистісна ефективність»), модератором якого був Євген Топалов, аспірант 1 року навчання кафедри освітології та педагогіки мистецтва (науковий керівник професор Наталя Сегеда).
Панельні студії стейкхолдерів представили вчителі початкових класів освітнього проекту «ліцей «Український інтелект», м. Софія, Болгарія. З історією створення та роботою освітнього проекту ознайомила учасників конференції Арина Мітєва, керівник освітнього проекту «ліцей «Український інтелект», концертмейстер кафедри освітології та педагогіки мистецтва. Вчителі початкових класів ліцею виступили з доповідями: Ірина Белей «Досвід та виклики в роботі з учнями початкової школи», Оксана Ломова «Інклюзивна освіта. Радості та складності в роботі з учнями з ООП», Надія Свєтлішина «Робота вчителя за кордоном за програмою НУШ: виклики, можливості та підтримка дітей у складних умовах», Аліна Дашкевич, «Інформатика в НУШ: сучасні підходи до навчання з урахуванням інклюзивності».
У межах заходів конференції була проведена профорієнтаційна робота, зокрема, професором Наталею Сегедою обговорено нову освітньо-наукову програму «Позашкільна освіта. Тьюторство» та доцентом Мариною Білецькою висвітлено перспективи вступу до освітньої-професійної програми «Середня освіта. Мистецтво. Музичне мистецтво», запрошено на навчання до нашого університету.
Завершили роботу другого дня ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції представники менеджменту факультету соціально-педагогічної та мистецької освіти: Наталія Гузь, кандидат психологічних наук, доцент, яка розкрила проблему розуміння ознак порушення психічного здоров’я у дитини та стадії сприйняття батьками статусу дитини з особливими потребами; Наталя Сегеда, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри освітології та педагогіки мистецтва, розглянула змістовно-процесуальні маркери постдипломної освіти викладача музичного мистецтва в контексті концепції тьюторингу.
За результатами роботи конференції формується збірка праць учасників, що дасть змогу більш детально ознайомитись з їхніми науковими інтересами та виокремити питання, які вимагають подальшого дослідження.
Бажаємо подальших творчих злетів і чекаємо в МДПУ імені Богдана Хмельницького на наступній зустрічі учасників ХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження, розвитку психічного і фізичного здоров’я особистості та культурного зростання впродовж життя».
♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦
Лекція відбулась 29 листопада 2024 року об 11:00 у віртуальному залі Zoom-відеоконференції
Спікерка: Наталія Шепеленко — кандидатка мистецтвознавства, доктор філософії, викладач з вокалу, саундпродюсер, автор навчальних курсів і проектів, вокальний коуч «Голосу Країни» 2023.
‼️🏆Провела понад 100 майстер-класів, воркшопів, тренінгів, семінарів (Прага, Варшава, Барселона, Київ, Чернігів, Харків, Львів, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Хмельницький, Івано-Франківськ, Житомир, Ізмаїл та інші ), а також 4 потоки курсу-бестселеру «Базовий педагог-вокаліст» для підвищення кваліфікації викладачів з вокалу а також онлайн курс “Вокальний інтенсив”, який виходить і зараз.
🎙️🇺🇦 Активно вболіває за якісну музичну освіту в Україні, тому започаткувала першу в Україні Міжнародну науково-практичну конференцію “Нові парадигми сучасного вокального мистецтва” 2022, а також започаткувала Форум сучасної музичної педагогіки “4K” 2024, створила онлайн простір і платформу — вокальний хаб для викладачів з вокалу.
📚👩🏼🎓Працює над монографією з вокалу, по якій будуть займатися майбутні покоління.
🏛️🎶На сьогоднішній день переважно займається вокалом з починаючими артистами, відомим артистами, викладачами та вокалістами, які постійно покращують техніку виконання.
‼️🎹Також за освітою є ще і музичний критик, тому однією із важливих граней творчої особистості Наталі є дослідження і аналіз музики. Звісно під приціл попадає сучасна українська музика, від опери свіжозапремєреної “Гая” Іллі Разумейка та Романа Григорів, до композиції “ТИ” Ницо Потворно в жанрі спокенворд, індіфольк, альтернативний рок.
🎓💫Але це навіть не так за освітою, як з певною творчою потребою і жадібністю до нового, вивчає сучасне українське звучання, і тішиться його різноманіттю. Навіть знімає з цього приводу подкаст “Чи співала Мона-Ліза”, де відбулась певна трансформація від вузької специфіки вокалу і вокальної методології, до музичної критики вцілому, де розбираються стилі, напрямки, жанри і їх представників.
♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦
У листопаді 2024 року в місті Івано-Франківську проф. Воровкою М.І. було проведено профорієнтаційну зустріч серед вчительства загальноосвітніх закладів середньої освіти Сумської, Чернігівської, Харківської обл.). Під час зустрічі ознайомила учасницьке коло з інформацією щодо наявних спеціальностей та умовами навчання у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького. Присутнім було надано буклети нашого університету та контактну інформацію приймальної комісії.
♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦
8 листопада 2024 року на кафедрі освітології та педагогіки мистецтва була проведена настановча конференція з навчальної практики (педагогічна) для здобувачів 2 курсу спеціальностей 014.11 Середня освіта (Фізична культура) та 014.07 Середня освіта (Географія) заочної форми навчання.
Навчальна практика (педагогічна) проводиться з 11 листопада по 23 листопада 2024 року в дистанційному режимі в міжсесійний період зі здобувачами ОПП Середня освіта. Географія. Фізична культура та ОПП Середня освіта. Фізична культура.
На конференції були присутні здобувачі вищої освіти, керівник практики доцент кафедри освітології та педагогіки мистецтва Бунчук О.В., декан факультету фізичної культури, спорту та психології доц. Проценко А.А., заступник декана факультету фізичної культури, спорту та психології з організаційно-виховної роботи, питань практик і працевлаштування ст. викл. Кирієнко О.Г., заступник декана факультету природничих наук з організаційно-виховної роботи, питань практик і працевлаштування ст. викл. Непша О.В., завідувачка кафедри географії та туризму доц. Гришко С.В., куратор академічної групи гф23.
Керівник навчальної практики Оксана Володимирівна познайомила здобувачів вищої освіти обох освітніх програм з особливостями організації та проведення практики, силабусом та програмою практики, вимогами до звітної документації та системою оцінювання.
♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦♦
📆✅ Зустріч відбулась 22 жовтня 2024 року
👩🏼🎓💫Спікерка: кандидат педагогічних наук, доцентка АЛЛА КОЖЕВНИКОВА
♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦ ♦♦♦♦♦♦
9 вересня викладачі та студенти Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького брали участь у VII Міжнародній науковій конференції «Інформаційні та інноваційні технології в XXI столітті», яка була організована спільно з
Бердянським державним педагогічним університетом, Братиславським університетом економіки і менеджменту,
Вищою школою цивільної інженерії та менеджменту Міжнародного університету – В’єтнамський національний університет міста Хошимін,
Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка, Інститутом дослідження просторового розвитку,
Інститутом просторового планування та перспективних технологій НУ «Львівська Політехніка»,
Інститутом професійної освіти Національної академії педагогічних наук України,
Інститутом цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України,
Казахським університетом технології і бізнесу імені К. Кулажанова,
Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут»,
Сумським державним педагогічним університетом імені А. С. Макаренка,
Східноукраїнським національним університетом імені Володимира Даля,
Технологічним університетом Малайзії,
Харківським національним педагогічним університетом імені Г. С. Сковороди.
Учасники конференції мали можливість представити результати наукових досліджень та власного практичного досвіду на пленарному засіданні та в секціях, а також взяти участь в дискусіях.
Наш університет достойно представила Кожевникова Алла Власівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітології та педагогіки мистецтва з доповіддю на тему: «Цифрові технології у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами».
Під час пленарного засідання конференції виступиликолеги із Польщі, Малайзії, В’єтнаму, Казахстану, Естонії, України.
Наукові дискусії модерувала Ємченко Ірина Володимирівна, професор, доктор технічних наук, професор кафедри підприємництва та екологічної експертизи товарів Національного університету “Львівська Політехніка”.
Заявлена тема конференції викликала великий інтерес міжнародних дослідників різних галузей науки, техніки, освіти, економіки, медицини.
Результати наукових досліджень будуть опубліковані у рецензованій колективній монографії, яка буде оприлюднена на офіційному сайті Сілезької академії, організатора наукового форуму.