29 квітня 2025 р. – семінар для освітян міста Запоріжжя. Спікерка – професор М.І. Воровка

🎓🇺🇦 ОСВІТА ДЛЯ ВСІХ: ТРИ ПІДХОДИ, ЩО ЗМІНЯТЬ ТЕБЕ І ШКОЛУ!

🏛️✅ 29 квітня 2025 року для освітян міста Запоріжжя відбувся семінар: «Освіта для всіх: три підходи, що змінять тебе і школу».

🙋🏼‍♀️🚀 До роботи долучились сто учасників і учасниць, серед яких команда центру професійного розвитку педагогічних працівників, керівництво і вчительство закладів загальної середньої освіти.

🧩✏️ Захід відбувся за підтримки ГО Edcamp Україна.

👩🏻‍🎓🇺🇦Запрошеною спікеркою стала Маргарита Воровка – експертка і тренерка з недискримінаційного підходу в освіті, керівниця центру недискримінаційної освіти, професорка кафедри освітології та педагогіки мистецтва Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

📚💪🏻 Під час семінару було розглянуто, як гендерний, недискримінаційний та інклюзивний підходи допоможуть перетворити заклад освіти на простір рівних можливостей.

👥⭐️ Учасники і учасниці обговорили, яким чином стереотипи можуть призводити до відтворення нерівностей, навіть якщо педагог не має прямого наміру дискримінувати.

📚🧩 Було приділено увагу дискримінаційному мовленню. Учасниці і учасники занурилися в аналіз фраз, які звучать звично, але насправді є маркерами дискримінації.

📊‼️Проаналізували, як мова формує ставлення, і чому важливо звертати увагу на слова, які можуть принижувати гідність або виключати когось з кола “нормальних” чи “правильних”.

✅🙋🏼‍♀️Учасникам семінару запропонували добірку ресурсів для подальшого професійного зростання. Вона включала:
📌Аналітичні матеріали та статті з питань освітньої інклюзії, рівності прав, та протидії дискримінації в освітньому середовищі.
📌 Посібники з недискримінаційного вчителювання, що допомагають проаналізувати власну комунікацію та трансформувати її у більш чутливу й поважну до різноманіття.
📌 Платформи для самоосвіти (онлайн-курси, вебінари, вебсторінки тощо), які дозволяють у зручному форматі розвивати компетенції, пов’язані з правами людини, інклюзією та гендерною чутливістю.