НОВИНИ ТА ПОДІЇ КАФЕДРИ
- 16-27 грудня 2024 року на кафедрі початкової і спеціальної освіти відбувся захист дипломних робіт та складання комплексного екзамену здобувачами другого (магістерського) рівня спеціальності 013 Початкова освіта денної та заочної форм навчання.
- 23-25 грудня 2024 року на кафедрі початкової і спеціальної освіти факультету соціально-гуманітарної та мистецької освіти відбувся захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 016 Спеціальна освіта ОП Спеціальна освіта. Логопедія денної та заочної форм навчання.
- 18 грудня 2024 року на базі КЗ «Нікопольський фаховий педагогічний коледж» ДОР відбулося засідання навчально-методичної лабораторії. «Особливості формування критичного мислення здобувачів фахової передвищої і вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем, їх підготовка до професійної діяльності у початкових класах НУШ і освітнього проєкту «Світ чекає крилатих»».
- 20.11.2024 року відбувся передзахист кваліфікаційних робіт здобувачів денної і заочної форм навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта
- 13.11.2024 року відбувся передзахист кваліфікаційних робіт здобувачів денної та заочної форм навчання освітнього рівня магістр спеціальності 013 Початкова освіта
- 25 жовтня 2024 року в межах реалізації програми європейського союзу ЕРАЗМУС+ напрям Жан Моне відбувалася ІІ Всейкраїнська науково-практична інтернет-конференція “Зміцнення спільних європейських цінностей через освіту”
- 23 жовтня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему: «Розвиток мовлення у дітей з аутичним спектром»
- 22 жовтня 2024 року відбулась онлайн-лекція: «Як навчати учня, який кричить, кусається та сидить під партою? Про викличну поведінку та поради, що з цим робити»
- 21 жовтня 2024 року була проведена Бінарна лекція «Медіаграмотність для початківців: як допомогти дітям аналізувати інформацію»
- 17 жовтня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему: «Альтернативна та додаткова комунікація: можливість бути почутим»
- 18 вересня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему: «Діти з порушенням мовлення, немовленнєві діти. Ігротерапія для дітей з порушенням мовлення»
- 13 вересня 2024 року було проведено методичний семінар «Комплексна підтримка дітей з РАС: від діагностики до терапії та соціалізації»
- Пишаємось нашими успішними молодими докторами філософії!
- Колектив кафедри щиро вітає з успішним захистом дисертації СВИРИДЕНКО ГАННУ!
- Колектив кафедри початкової і спеціальної освіти вітає професора кафедри Юлію Шевченко з отримання подяк від Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка
- Науково-практичний семінар для вчителів-практиків та майбутніх учителів початкових класів «Використання ШІ в освіті: від теорії до практика»
- 13 травня 2024 року членами Студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» та молодими науковцями Студентського наукового гуртка «Ерудит» був проведений ІХ Науково-методичний семінар «Екологічна освіта для сталого розвитку».
- 6-10 травня 2024 року здобувачі вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (221-с та 823-с груп) проходили навчальну практику, яка є одним з модулів ОК «Методика навчання інтегрованого курсі «Я досліджую світ»». Студенти-практиканти, члени Студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку» та молоді науковці Студентського наукового гуртка «Ерудит» провели Тиждень екологічної освіти.
- З 15 квітня по 14 травня 2024 року викладачі кафедри початкової і спеціальної освіти розпочали навчання за програмою Методичного тренінгу для педагогічних та науково-педагогічних працівників педагогічних закладів вищої освіти «СТАЄМО СИЛЬНІШИМИ РАЗОМ!» використання ресурсів ОДГ/ОПЛ задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни. Навчання організовано Швейцарсько-українським проєктом DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!», що покликана допомогти дітям, які постраждали від війни.
- 19 квітня 2024 року молоді науковці Студентської наукової лабораторії «Екологічна освіта для сталого розвитку», члени Студентського наукового гуртка «Ерудит» та викладачі кафедри початкової і спеціальної освіти взяли участь у Вебінарі «Веб-квест та е-курс про зелені навички для молоді на ринку праці майбутнього».
- 11 квітня 2024 року проведено науково-практичний семінар «Впровадження європейських стандартів у систему освіти в Україні» за підтримки фонду Ж.Моне «Strengthening the EU common values through the policy of multilingualism in the education and training of future teachers» за міжнародною програмою Erasmus+
- 28.03.2024 по 10.04.2024 викладачі кафедри початкової і спеціальної освіти мали можливість пройти дистанційний курс «Сталий SMM: сталі комунікації ЗВО в соціальних мережах/ Sustainable SMM: Sustainable Communication in Social Media for Higher Education Institutions» (курс англійською мовою) на онлайн-платформі португальського університету Lusófona University.
- 20-21 березня 2024 року викладачі кафедри початкової і спеціальної освіти пройшли курси підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення»
- 19 березня 2024 року було проведено бінарне практичне заняття «Використання штучного інтелекту під час вивчення інтегрованого курсу ЯДС».
- 14 березня 2024 року на кафедрі початкової і спеціальної освіти відбулась чергова зустріч зі студентськими гарантами та старостами академічних груп спеціальності 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія «Студентський гарант: пропозиції до оновлення освітніх програм». Модераторами зустрічі стали гарант ОП спеціальності 016 – проф. Шевченко Ю.М.
- 22 лютого 2024 року на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка у змішаному форматі була проведена ІІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Розвиток гнучких умінь (soft skills) у процесі освітньої діяльності: теорія і практика».
- 22 листопада 2023 р. був проведений Х Науково-просвітницький семінар «Екологічні знання – основа життєвих компетентностей».
- 19.10.2023 року відбулася гостьова лекція на тему: «Селективний (елективний) мутизм як реакція психіки дитини на стресову ситуацію»
- 18-19 жовтня 2023 року участь викладачів та здобувачів вищої освіти кафедри початкової і спеціальної освітиу ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛОГОПЕДІЇ І ЛОГОПСИХОЛОГІЇ»
- 17 жовтня 2023 року був проведений семінар «Актуальні питання інклюзивного навчання: освітні вектори НУШ»
- 10 жовтня 2023, 15:00 Відкрита зустріч з експертами
- 9 жовтня 2023 року розпочато роботу експертної комісії НАЗЯВО. Акредитація освітньої програми “Початкова освіта. Іноземна мова” спеціальності 013 Початкова освіта
- БМФ «Карітас України» та Prometheus запрошують вас пройти відеокурс «Стрес-менеджмент для освітян»
- 21 вересня 2023 року пройшла гостьова онлайн лекція на тему: «Умови ефективної реабілітації дітей з ментальними порушеннями»
- Всесвітній день прибирання “World Cleanup Day” 2023
- 1 вересня в умовах війни сьогодні до першого класу українських шкіл пішло 320 дітей із Мелітополя
- 4 травня 2023 року на базі Педагогічного факультету Мадридського університету Комплутенсе відбулось обговорення Доповіді Міжнародної комісії з питань майбутньої освіти: «Спільне переосмислення наших перспектив: новий соціальний договір в інтересах освіти» опублікованої UNESCO і Fundación SM.
- 28 квітня 2023 року проведена Науково-практична конференція з міжнародною участю «Культура, освіта та суспільство: виклики часу та стратегії розвитку в нових реаліях»
- 12 квітня 2023 р. пройшов Міжнародний науково-методичний форум «ART ONLINE BRIDGE» на тему «Актуальність проблеми та наукові погляди щодо виховання особистості в системі суспільно-освітніх трансформацій та змін».
- 23 березня 2023 р. старшим викладачем Варениченко А.Б. було проведено вебінар для майбутніх педагогів на тему «Актуальні питання інклюзивного навчання: основні вектори»
- 22 березня 2023 року у форматі ZOOM-конференції пройшов Науково-практичний семінар «Корекційно-розвиткова робота з дітьми з порушеннями мовлення в мультилінгвальному аспекті»
- Запрошуємо на семінар 22 березня 2023 року
- Реалізація грантового проєкту за підтримки міжнародної програми Erasmus+, напрям Жан Моне
- Вітаємо переможців! 1 березня 2023 року на базі МДПУ імені Богдана Хмельницького пройшла підсумкова науково-практична онлайн конференція за результатами І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
- 14.02.2023 р. старшим викладачем Варениченко А.Б. було проведено круглий стіл на тему «Робота команди психолого-педагогічного супроводу в закладі загальної середньої освіти: особливості роботи логопеда та дефектолога»
- 06 лютого 2023 року діяльність Центру розвитку «Дитячі мрії» розпочато!
- 28.11.2022 р. була проведена установча конференція щодо організації та проведення навчальної практики (педагогічної)
- 26 листопада 2022 р. відбувся IХ Науково-просвітницький семінар «Екологічні знання – основа життєвих компетентностей»
- 18 листопада було проведено заняття на тему «Критичне мислення як ресурс сучасної людини»
- 3 листопада 2022 року відбулася бінарна інтерактивна лекція «Використання графічних організаторів під час змішаного навчання»
- 21 жовтня був проведений онлайн тренінг на тему «Навчання у складних умовах: використання онлайн платформ на уроках у початковій школі».
- 13 жовтня 2022 року Саєнко Юлія провела відкрите практичне заняття «Використання онлайн-застосунків під час дистанційного навчання учнів початкових класів».
- 7 жовтня 2022 року було проведено семінар для вчителів-практиків та майбутніх учителів початкових класів “Онлайн інструменти для організації змішаного навчання у початковій школі”.
- 06 та 07 жовтня 2022 р. установча конференція щодо організації та проведення навчальної практика (педагогічної)
- 28 вересня – 06 жовтня 2022 р. було проведено онлайн Тиждень інклюзивної освіти.
- 20 травня 2022 р. в рамках проведення Дня Науки в Україні був проведений VІІІ Науково-методичний семінар «Екологічна освіта для сталого розвитку»
- З 31 січня до 18 лютого 2022 р. проходила педагогічна практика для здобувачів ОП «Початкова освіта. Інклюзівна освіта» на базі МДПУ імені Богдана Хмельницького.
- Вітаємо Саєнко Юлію з присвоєнням вченого звання доцента
- 28 січня 2022 року на базі Мелітопольської гімназії № 23 з ініціативи Управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області було проведено практичний семінар «Формула успіху перспективності та наступності дошкільної і початкової освіти»
- Вітаємо Чорну Вікторію з перемогою в IV Всеукраїнському творчому конкурсі розробок на тему інклюзивної освіти, форм роботи з дітьми з особливими освітніми потребами «Інклюзивна освіта: крок за кроком»!
- 24-25.11.2021 р. Відбувся передзахист кваліфікаційних робіт здобувачів денної форми навчання другого освітнього рівня (магістр)
- 11 листопада 2021 року викладач Саєнко Юлія провела відкриту лекцію за темою: «Використання онлайн платформ на уроках у початковій школі»
- 3 листопада 2021 року викладач Саєнко Юлія провела «Тренінг з медіаграмотності для майбутніх учителів початкової школи»
- 28 жовтня 2021 року відбувся VІІІ Науково-просвітницький семінар «Екологічні знання – основа життєвих компетентностей»
- 28 жовтня проводиться VІІІ Науково-просвітницький семінар “Екологічні знання – основа життєвих компетентностей”
- 21–22 жовтня 2021 року участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Українська освіта: аксіологія європейського вибору»
- 21 жовтня 2021 року було проведено II Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Початкова освіта: історія, проблеми, перспективи»
- 13 жовтня 2021 року відбувся онлайн-вебінар на тему: «Здоров’язберігаючі технології як засіб формування мовленнєвої компетентності дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти»
- 3 вересня 2021 року в Мелітопольському краєзнавчому музеї була проведена лекція «Основи природознавства» на тему «Природа рідного краю»
- Вітаємо Колесникову Інну з призначенням академічної степендії Президента України
- 24 серпня 2021 року було подано заявку щодо проведення курсів на платформі «EdWay» під назвою «Світло добра. Освітні проєкти за напрямком доброчинність та волонтерство»
- 12 червня 2021 року відбулась (не)конференція для шкільних педагогів магістральнома міні-EdCampChornozemne за темою «Ефект колібрі: розфарбовуємо освіту»
- Участь у літній школі «Принципи та ціннності ЄС: різноманіття та інклюзія в освіті для сталого розвитку»
- 31 травня 2021 р. відбулося засідання Всеукраїнського міжвузівського методичного семінару «Актуальні проблеми професійної підготовки вчителя НУШ»
- День науки для “ерудитів”
- VІІ Регіональний науково-методичний семінар “Екологічна освіта для сталого розвитку” (12 травня 2021 р.)
- Захист курсових робіт
- Графік захисту курсових робіт кафедри початкової освіти ННІ СПМО у 2020-2021 н.р.
- Установча конференція на кафедрі початкової освіти (навчальна практика з інклюзивної освіти)
- Вітаємо Юлію Руденко і Валентину Мелаш з перемогою на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта».
- Вітаємо із присвоєнням ступеня кандидата педагогічних наук Юлію Саєнко!
- Підписання договору про співпрацю між Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя та Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького
- В рамках ІІІ Відкритого освітньо-наукового форуму «Класична наука для Нової української школи» до Педагогічної лабораторії завітала Заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова
- Приєднуємося до Міжнародної природоохоронної акції «ГОДИНА ЗЕМЛІ 2021р.»
- До уваги здобувачів вищої освіти! Графік он-лайн захисту курсових робіт
- Участь у проекті open space «Університет, громада, бізнес, влада – стратегічне партнерство»
- Відкрита зустріч експертної групи 01.03.2021р.
- Зустріч-натхнення для ЗВО з керівником та тренерами The LEGO Foundation
- Вітаємо з присудженням ступеня доктора педагогічних наук Юлію Шевченко!
- Вітання з захистом дисертації Саєнко Юлію
- Вітання з захистом дисертації Шевченко Ю.М.
- Установча конференція
- Онлайн семінар «Сучасні інклюзивні практики в Новій українській школі»
- Звітна конференція кафедри за темою науково-дослідної роботи
- Семінар «Особливості співпраці практичного психолога інклюзивно-ресурсного центру з батьками дітей з ООП»
- Установча конференція на кафедрі початкової освіти з навчальної практики (педагогічної)
- День відкритих дверей
- Онлайн зустріч для здобувачів освітньої програми «Початкова освіта. Інклюзивна освіта»
- Zоом конференція «Механізми і результати впливу студентів і працедавців на зміст освітніх компонент освітньої програми»
- Онлайн семінар «Арт-терапевтичні практики як інструмент налагодження контакту між учителем та дитиною з ООП у початковій школі»
- Посібник «Арт-терапевтичні вправи для дітей молодшого шкільного віку»
- Науковий онлайн семінар «Сучасні інклюзивні практики в Новій українській школі»
- Попередній захист дипломних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти
- Запрошуємо вчителів початкових класів на курси підвищення кваліфікації
- VІ Науково-просвітницький семінар для вчителів початкових класів «Екологічні знання – основа життєвих компетентностей»
- Бінарне практичне заняття
- VI Науково-просвітницький семінар для вчителів початкових класів
- Відкрита зустріч 05.10.2020
- Вітання з присудженням наукового ступеня кандидата наук Варениченко А.Б.
- Форум «Дошкільна освіта, Нова українська школа, педагогічний університет: наступність – взаємодія – інноватика»
- Зустріч із здобувачами вищої освіти у форматі відео-конференцій на платформі ZOOM
- Презентація програми “Подвійний диплом”
- День відкритих дверей у ННІ СПМО, зокрема і на кафедрі початкової освіти
- «Організація та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки дитини молодшого шкільного віку»
- 15 травня 2020 року відбувся V Регіональний науково-методичний семінар «Екологічна освіта для сталого розвитку»
- Захист курсових робіт здобувачами вищої освіти ІІ-ІV курсів спеціальності “Початкова освіта”
- Підведено підсумки тиждня екологічної освіти
- ZOOM-конференція між педагогічним колективом КЗ Чорноземненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Якимівського ОТГ та асистентом кафедри початкової освіти Саєнко Ю.О.
- «Традиційне інтенсивне навчання для дітей з ООП»
- Майстер-клас «Корекція мовленнєвих порушень у дітей»
- Тренінг для вчителів-практиків та майбутніх фахівців початкової освіти «Я – сучасний учитель НУШ»
- Майстер-клас «Особливості роботи з дітьми з аутистичним спектром»
- Науково-практичний семінар «Логопедичні ігри у роботі з дітьми-аутистами»
- Форум «Нова українська школа: партнерство в дії» відбувся Хакатон «Методичний кейс учителя Нової української початкової школи»