21 березня 2025 року викладачі кафедри взяли участь у Міжнародному симпозіумі «Українська освіта за кордоном: місія та візія»
Викладачі кафедри взяли участь у Міжнародному симпозіумі «Українська освіта за кордоном: місія та візія», який проводився у змішаному форматі.
21 березня 2025 року у Залі Юліана Захарієвича Національного університету «Львівська політехніка» відбувся Міжнародний симпозіум «Українська освіта за кордоном: місія та візія».
Захід був організований Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» під патронатом Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради Світового конгресу Українців.
До участі в симпозіумі долучилися й викладачі кафедри, які активно взяли участь в обговоренні актуальних питань та перспектив української освіти за кордоном. Разом із колегами з освітніх установ України та світу взяли участь у панельних дискусіях, обговорили шляхи підтримки українознавчих суботніх та недільних шкіл, збереження української мови та культури серед дітей українських мігрантів.
Із презентацією дослідження можна ознайомитися за покликанням: https://prezi.com/view/cWYO0g9HO6KvlSOvp1wz/
Під час заходу особливу увагу було зосереджено на питаннях освітньої інтеграції дітей, які вимушено покинули Україну через війну, а також на викликах подвійного навчального навантаження, доступу до української освіти та збереження національної ідентичності.
У межах симпозіуму було представлено дослідження про стан українських шкіл у країнах Європи, де проживає найбільша кількість українських родин, а також успішні освітні ініціативи, зокрема проєкт «Книгокрай», у якому бере участь Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Участь викладачів кафедри в цьому заході стала важливим внеском у спільну справу розвитку української освіти за кордоном та підтримки національної ідентичності українців, які тимчасово чи назавжди проживають поза межами Батьківщини.