21 жовтня був проведений онлайн тренінг на тему «Навчання у складних умовах: використання онлайн платформ на уроках у початковій школі».
Сьогодні, 21 жовтня, під час пари з навчальної дисципліни «Інноваційні технології до вивчення технологічної та інформатичної освітніх галузей» для здобувачів заочного відділення освітнього ступеня «магістр» був проведений онлайн тренінг на тему «Навчання у складних умовах: використання онлайн платформ на уроках у початковій школі». Тренінг проведений доцентом кафедри початкової і спеціальної освіти Саєнко Ю.О.
Метою дистанційного навчання є надання освітніх послуг шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями відповідно до державних стандартів освіти.
Головним завданням дистанційного навчання в ЗЗСО є розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дитини за допомогою відкритого та вільного використання всіх освітніх ресурсів і програм, водночас, доступних в Інтернеті. Під час дистанційного навчання рекомендують використовувати онлайн платформи, тому майбутні фахівці повинні знати та вміти працювати з різноманітними онлайн – інструментами.
Онлайн – технології в наш час роблять освітній процес гнучким для кожного з нас, будь-то учень чи студент, навіть вчитель.
Кожного року з’являється сотні нових додатків для навчання в онлайн режимі, але не кожен додаток комфортний у використанні, вчителю початкових класів потрібно переглядати та вдосконалювати свої навички постійно, саме для цього і був проведений тренінг.
Учасники отримали детальні інструкції щодо користування деякими онлайн застосунками, а після цього їм було запропоновано закріпити отримані знання під час виконання практичних завдань.
Спочатку здобувачі працювали з дошкою Рadlet. Вона працює на всіх пристроях: мобільних, планшетах, нетбуках, на ній можна налаштувати функцію редагування стіни іншим користувачам, дозволити повний доступ, поставити пароль або запросити користувачів по e-mail. Рadlet – чудовий спосіб урізноманітнити презентації та домашні завдання. Завдяки формату дошки та безлічі шаблонів, вона стане в пригоді, щоб, наприклад, створити портфоліо чи звіт, організувати віртуальний мозковий штурм чи скласти календар. Створену дошку можна розмістити в соціальних мережах, зберігати у форматі PDF, вставити у блог тощо.
Також була опрацьована дошка Google Jamboard. Це інтерактивна віртуальна дошка, яка дозволяє вчителю демонструвати ключову інформацію під час уроку в Zoom, а також одночасно взаємодіяти з усім класом чи окремою групою школярів у режимі реального часу.
Щодо сервісу для створення та проведення опитувань, то учасникам було запропоновано попрацювати з Mentimeter. Учитель у кілька кліків може завантажити на сайт одне чи декілька запитань. А потім дає учням посилання з кодом доступу чи можливість сканувати QR-код. Вчитель визначає, скільки часу клас має на те, щоб відповісти. А також обирає, у якому вигляді хоче отримати відповіді від аудиторії: просто кількість голосів, процентне співвідношення, діаграма, «хмара слів», графік. Далі учні відповідають зі своїх смартфонів та планшетів. Важливе уточнення – цей сервіс не персоніфікований (вчитель не бачить, хто з учнів як відповів). Тому для оцінювання успішності не підійде. Однак може допомогти відслідкувати динаміку засвоєння матеріалу, оскільки результати кожного опитування зберігаються. А учні відповідають більш розкуто, коли знають, що за неправильну відповідь ніхто не дорікатиме.
Наприкінці тренінгу було проведене опитування задля отримання переліку онлайн застосунків, з якими б вчителі-практики та майбутні вчителі початкових класів хотіли б ознайомитися та попрацювати.