Конференції, що проводить кафедра
🌟🌟🌟
Підсумки проведення Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя»
1-2 грудня 2023 року відбулася Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя», яка традиційно вже 11 років поспіль проводиться кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Науковий захід об’єднав більше 170 науковців (викладачів ЗВО, мистецьких закладів освіти, учителів ЗЗСО, керівників ПЗСО, здобувачів вищої освіти, аспірантів) як України (Мелітополь, Запоріжжя, Бердянськ, Дніпро, Київ, Миколаїв, Чернівці, Умань, Львів, Харків, Одеса, Полтава, Рівне, Тернопіль, Вінниця та ін.), так і Болгарії, Сполучених Штатів Америки та Малазії.
На пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції звернулися Наталя Фалько, кандидат психологічних наук, доцент, ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Ірина Задорожна, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, доктор педагогічних наук, професор; Валентина Нечипоренко, доктор педагогічних наук, професор, ректор Комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради; Тетяна Коноваленко, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Наталія Гузь, кандидат психологічних наук, доцент, директор Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Наталія Савелюк, доктор психологічних наук, професор, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.
У рамках проведення конференції науковці працювали за такими напрямами:
- Освіта в діалозі з сучасністю: соціокультурний розвиток особистості дитини дошкільного віку засобами мистецтва.
- Актуальні освітні технології збереження і розвитку здоров’я школярів початкових класів засобами мистецтва Секція
- Особливості використання засобів мистецтва у процесі розвитку життєстійкості особистості.
- Людинотворча сутність мистецтва. Теоретичні й практичні аспекти педагогічної підготовки до її реалізації.
- Проблема самоефективності та стресостійкості викладачів і здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій.
Учасники конференції розглядали актуальні питання мистецько-педагогічної освіти, сучасних підходів до методичної та практичної підготовки майбутніх учителів, впровадження терапії мистецтва в освітній процес тощо.
Кафедрою теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри, професор Наталя СЕГЕДА) було проведено засідання секцій: «Людинотворча сутність мистецтва. Теоретичні і практичні аспекти педагогічної підготовки до її реалізації» та «Проблема самоефективності та стресостійкості викладачів та здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій». На секціях продставили свої доповіді Наталя Сегеда, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, завідувач кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (Україна) «Сучасна педагогіка мистецтва: актуальні дефініції»; Махотіна Юлія, концертмейстер кафедри хореографії та вокального мистецтва ННІ «Донецька державна музична академія ім. Прокоф‘єва С.С.» Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (Україна) «Діяльність концертмейстера: теорія та практика професійної майстерності в умовах реального життя»; Воскобойнікова Вікторія, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри хорового диригування та академічного співу, ХДАК (Україна) «Виховання сучасної молоді засобами оперного мистецтва»; Пащенко Інна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики музичної освіти та хореографії, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького (Україна) «Арт-педагогічні технології у формуванні стресостійкості майбутніх учителів музичного мистецтва».
Дякуємо за плідну наукову й творчу співпрацю нашим університетам-співорганізаторам, а також усім учасникам, хто зміг долучитися до XI Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя»!
1-2 грудня 2023 року в Мелітопольському державному педагогічному університету імені Богдана Хмельницького відбулась Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя».
Мета проведення заходу – актуалізація міждисциплінарного підходу для вирішення проблеми збереження і розвитку психофізичного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів засобами мистецтва.
Другий день конференції був присвячений молодіжним студіям, а саме дослідно-експериментальній роботі молодих науковців та здобувачів вищої освіти з розробки та апробацій творчих проектів розвитку особистості засобами мистецтва.
Кафедра теорії і методики музичної освіти та хореографії (завідувачка кафедри, професор Наталя СЕГЕДА) провела засідання секцій: «Людинотворча сутність мистецтва. Теоретичні і практичні аспекти педагогічної підготовки до її реалізації», «Проблема самоефективності та стресостійкості викладачів та здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій».
Здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності Хореографія, ЧУБ Анна у своїй доповіді розкрила питання особливості позакласної хореографічної роботи з учнями підліткового віку. Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) розглянули актуальні проблеми виконавської підготовки студентів-музикантів: КУЩАК Данило з доповіддю «Увага музиканта-інструменталіста в навчальній та виконавській діяльності», МАЛАХОВА Ангеліна з темою «Змістові аспекти стресостійкості студента-вокаліста при підготовці до сценічного виступу».
Бажаємо здобувачам невичерпної енергії та успіхів у подальшій науковій діяльності!
ПРОГРАМА
МІЖНАРОДНОЇ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ
НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
“Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку
психічного і фізичного здоров’я
та культурного зростання особистості впродовж життя”
International interdisciplinary scientific and practical conference
“ART PEDAGOGY FOR THE PRESERVATION AND DEVELOPMENT OF MENTAL AND PHYSICAL HEALTH AND CULTURAL GROWTH OF THE INDIVIDUAL THROUGHOUT LIFE”
Переглянути посилання Програма конференції
Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній міждисциплінарній науково-практичній конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя», яка відбудеться 1-2 грудня 2023 р.
Мета конференції – актуалізація міждисциплінарного підходу для вирішення проблеми збереження і розвитку психофізичного здоров’я та культурного зростання особистості в умовах цивілізаційних викликів засобами мистецтва.
До участі запрошуються науковці, аспіранти, викладачі, студенти, фахівці-практики.
Науково-практична конференція проводиться за такими напрямками:
- Освіта в діалозі з сучасністю: соціокультурний розвиток особистості дитини дошкільного віку засобами мистецтва.
- Актуальні освітні технології збереження і розвитку здоров’я школярів початкових класів засобами мистецтва
- Особливості використання засобів мистецтва у процесі розвитку життєстійкості особистості.
- Людинотворча сутність мистецтва. Теоретичні і практичні аспекти педагогічної підготовки до її реалізації.
- Проблема самоефективності та стресостійкості викладачів та здобувачів музичної та хореографічної освіти в умовах надзвичайних ситуацій.
- Дослідно-експериментальна робота молодих науковців та здобувачів вищої освіти з розробки та апробацій творчих проектів розвитку особистості засобами мистецтва.
Тези доповідей планується друкувати після завершення конференції.
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ конференції (ПЕРЕГЛЯНУТИ)
🌟🌟🌟
Інтернет-конференція
“Професійний розвиток викладача музичного мистецтва та хореографії” 18 грудня 2014 р.
Міжнародна наукова конференція
“Мистецька освіта: від спадкоємності епох до новітніх технологій”
16-17 жовтня 2014 р.
*
*
*
*
*
Міжнародна наукова конференція
“Мистецька освіта: історія, сьогодення, перстпективи”
29-30 жовтня 2015 р.
Міжнародна науково-практична конференція
“Педагогіка мистецтва та хореографії у контексті інтернаціоналізації професійної освіти”
3-5 листопада 2016 р.
Міжнародна науково-практична конференція
“Педагогіка музичного мистецтва, художньої культури та хореографії у контексті інтернаціоналізації освіти” 8-10 листопада 2017 р.
Міжнародна науково-практична конференція
“Педагогіка мистецтва для культурного зростання особистості впродовж життя”
8-10 листопада 2018 р.
Міжнародна науково-практична конференція
“Педагогіка мистецтва для культурного зростання особистості впродовж життя”
8-10 листопада 2019 р.
Міжнародна науково-практична конференція
“Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я і культурного зростання особистості впродовж життя”
11-13-листопада 2020 р.
*
*
*
*
*
*
ІХ Міжнародна науково-практична конференція
“Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психофізіологічного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя”
19-21 листопада 2021 р.
*
*
*
*
*
*
*
Х Міжнародна науково-практична конференція
“Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя”
16-17 грудня 2022 р.